coffeeloft-logo
Nemokama Konsultacija

Arabika

Arabika

Pasaulyje yra daugiau nei 120 kavamedžių (Coffea), tačiau dauguma jų nėra tinkami masinei produkcijai dėl tam tikrų skoninių savybių ar atsparumo. Šiandien galėsite paskaityti apie populiariausią kavos rūšį – Coffea Arabica arba tiesiog Arabiką. Šiame straipsnyje apžvelgsime Arabikos rinką, patį kavamedį, bei kavos pupelių savybes.

 

Arabikos rinka

Arabika yra didžiausią rinkos dalį užimanti kavos rūšis pasaulyje – net 75% rinkos. Didžiausia Arabikos kavos eksportuotoja Pasaulyje yra Brazilija, o nuo jos stengiasi neatsilikti Kolumbija. Per 2018 metus Brazilija eksportavo kavos už 4,4 milijardų JAV dolerių!

Arabikos kavamedis

Kavamedis natūraliomis sąlygomis gali užaugti nuo penkių iki šešių metrų aukščio. Tam, kad kavamedis pasiektų tokį aukštį reikia 15-24 laipsnių temperatūros, gausių kritulių, bei palankių oro sąlygų. Komerciniu būdu išauginti kavos krūmai yra iškarpomi iki 2 metrų aukščio, tam kad šie visa savo energiją skirtų vaisiaus mezgimui ir sirpinimui. Šie kavamedžiai auga 500-2000 metrų aukštyje. Tokias tobulas sąlgas galima rasti tik tam tikrose geografinėse vietose, kurios yra ties pusiauju. Toks reiškinys vadinamas Kavos Diržu.

Kavos diržas

Įsivaizduokite diržą, kuris supa visą Žemę. Labai didelis diržas, apimantis beveik visą Afriką. Jis taip pat apima Pietų ir Centrinę Ameriką bei Aziją. Jei norime būti tikslūs, 23-asis Šiaurės ir 25-asis pietų lygiagretės. Tai yra derlinga žemė, švelni temperatūra ir didesnis kritulių kiekis.

Arabikos pupelių savybės

Arabikos pupelės, lyginant su Robustos, turi daugiau mineralų ir medžiagų, kadangi pats medis užauginą mažesnį kiekį lapų, bei užmezga mažiau vaisių, ko pasekoje kavos uoga sukaupe didesnį medžiagų ir mineralų kiekį, nei robusta.

 

Kavos,paruoštos iš arabikos kavos pupelių, aromatą galima apibūdinti labai įvairiai, tai dažnai priklauso nuo pupelės kilmės vietos, skrudinimo lygio, bei laikymo ir transportavimo sąlygų. Aromate galite jausti šokolado, karamelės, gėlių, medaus, vaisių ir net skrudintų grūdų natas.

 

Arabikos kavos pupelė savyje turi nuo 1,2 iki 1,5 procentų kofeino savyje

 

Arabikos pupelė skiriasi nuo savo konkurentės robusta ne tik savo skoninėmis savybėmis, bet ir išvaizda. Arabika pupelės yra pailgos, bei plokščios, o skilimo linija yra vingiuota.