coffeeloft-logo
Nemokama Konsultacija

Kavos aparatų priežiūros gidas

Kavos aparatų priežiūros gidas

Bene dažniausias dabartinių ir būsimų kavos aparatų šeimininkų galvos skausmas – kavos aparato priežiūra, kuri yra itin svarbi, norint mėgautis kokybiškos kavos skoniu bei tvarkingai veikiančiu kavos aparatu ilgus metus. Todėl šiandien su Jumis pasidalinsime kavos aparatų priežiūros subtilybėmis, padalinant jas į 2-i dalis: kasdieninę ir nekasdieninę aparato priežiūrą.

KASDIENĖ PRIEŽIŪRA

Kavos pupelių ir vandens talpų papildymas   •   Kavos tirščių ir skysčių surinkimo padėklo ištuštinimas   •   Pieno sistemos praplovimas

Kasdienė priežiūra apima kavos pupelių ir vandens talpų papildymą, kavos tirščių ir skysčių surinkimo padėklo ištuštinimą bei pieno sistemos praplovimą (jeigu mėgavotės latte ar cappuccino!). Pieno sistemos priežiūrą rekomenduojama atlikti kiekvienos dienos pabaigoje, kad pieno likučiai neįsisenėtų per naktį.

 

Pagrindiniai pieno sistemos tipai yra garų vamzdelis (panarela), automatinis kapučinatorius su žarnele ir spec. pieno indas – visi jie reikalauja skirtingos priežiūros, atitinkamai pagal turimą kavos aparatą. Kaip prižiūrėti kiekvieną iš jų:

Garų vamzdelio priežiūra

Nuėmus garų vamzdelio viršutinę dalį (kuri paprastai atsiskiria nuo vamzdelio traukiant žemyn), ją reikia praplauti po tekančiu vandeniu ir su šluoste nuo vamzdelio nuvalyti pieno likučius.

 

Automatinio kapučinatoriaus priežiūra

Į specialų valymo programai skirtą indelį reikia įpilti apie 10ml pieno sistemos valymui skirto skysčio (arba gamintojo nustatytą kiekį valymo granulių) bei 100ml vandens. Tuomet, į indelį įstačius pieno žarnelę, paleisti pieno sistemos valymo programą. Paprastai šis procesas trunka 2-5 min.

 

Specialaus pieno indo valymas

Išardžius specialų pieno indą, visas nuimamas detales reikėtų praplauti po tekančio vandens srove.

NEKASDIENĖ PRIEŽIŪRA

Vandens filtro keitimas   •   Nukalkinimo programa   •   Valymo programa

 

Nekasdienė kavos aparato priežiūra susidaro iš vandens filtro keitimo, valymo bei nukalkinimo programų atlikimo. Tai vyksta itin paprastai ne tik dėl to, kad kavos aparatas pats praneša kada jam reikalingas vienas ar kitas priežiūros būdas, o naujesni kavos aparatų modeliai ekrane taip pat praneša kada ir ką reikia padaryti bei kokias priežiūros priemones naudoti.

 

Filtro keitimas

Tam, kad kiekvienas kavos puodelis būtų aukščiausios kokybės, vanduo turi būti švarus. Filras valo vandentiekio vandenį nuo sunkiųjų metalų, tačiau išlaiko naudinguosius fluoritus, kurie padeda geriau atsiskleisti kavos aromatui

 

Maksimalus filtro galiojimo laikas – 2 mėn. Tad kas porą mėnesių reikia pasirūpinti nauju filtru. Filtro tarnavimo laikotarpis priklauso nuo vandens kietumo, kuo vanduo kietesnis – tuo filtras trumpiau tarnaus ir atvirkščiai.

 

BEJE, naudojant filtrus, kalkių šalinimas beveik nebereikalingas, nukalkinimo programa vykdoma tik profilaktiškai.

Nukalkinimas

Atlikti nukalkinimo programą trunka apie 40min. Ją atlikti galima su nukalkinimo milteliais, skysčiu ar tabletėmis. Nukalkinimas vykdomas dviem etapais:

 

  1. 100ml koncentrato (jei naudojate miltelius ar tabletes, patariame išsitirpinti juos atskirai 100ml karšto vandens) supilama į vandens talpą kartu su 500ml vandens ir paleidžiama nukalkinimo programa. 
  2. Kai visas skystis su valymo priemone išbėga, vandens talpą praplauname ir maksimaliai pripildome švariu vandeniu, kuriuo sistema išskalaus priemonės likučius.

SVARBU! Nepamirškite laikinai išimti vandens filtro prieš vykdant nukalkinimo programą.

Vidinių kanalų valymas

Paprasčiau tariant, tai kavos plikymo mechanizmo valymas nuo kavos riebalų bei tirščių likučių. Ši programa atliekama kas 200 kavos puodelių ar maždaug kas 2kg kavos.

 

Esant poreikiui atlikti šią programą, tereikia 1 valymo tabletę įmesti į maltos kavos angą ar įdėti į plikymo mechanizmą (priklausomai nuo turimo kavos aparato instrukcijų), o visa kita atliks pats kavos aparatas. Ši programa įprastai trunka apie 20min.

 

SVARBU! Jei turite NIVONA, SAECO ar MELITTA modelius, tuomet nepamirškite profilaktiškai ištraukti ir pačio plikymo mechanizmo bei praplaukite jį po tekančio vandens srove, nusausinkite ir grąžinkite į vietą. Taip užkirsite kelią pelėsio atsiradimui.

Galiausiai, tam, kad galėtumėte nuosekliai ir kokybiškai prižiūrėti kavos aparatą, Jums prireiks specialių priežiūros priemonių. Su tinkamomis priemonėmis, aparato priežiūra taps itin paprastu procesu, užtikrinančiu skaniausią kavos puodelį kiekvieną kartą bei ilgesnį prietaiso tarnavimo laiką! Kavos aparatų priežiūros priemones galite rasti čia 👇