Kavos aparatų priežiūros pagrindai

Sveiki, kavos mylėtojai, šiandien Coffee Loft su Jumis pasidalins kavos aparatų priežiūros subtilybėmis. Bene dažniausias dabartinių ir būsimų kavos aparatų šeimininkų galvos skausmas – kavos aparato priežiūra. Tai itin svarbu, norint mėgautis kokybiškos kavos skoniu ilgus metus. Beje, šiuo metu vyksta nuolaidos visoms priežiūros priemonėms, todėl dabar puikus metas sutaupyti. Nuolaidas rasite čia.
Kavos aparato priežiūrą galime padalinti į 2-i dalis: kasdieninę ir nekasdieninę priežiūrą. Apie pastarąją jau sekančioje pastraipoje.

Kasdienė priežiūra apima kavos pupelių ir vandens talpų papildymą, tirščių ir susikaupusių skysčių padėkle išpylimą bei pieno sistemos praplovimą (jei dienos eigoje mėgavotės kava su pienu!).

Galime išskirti pagrindinius pieno sistemos tipus – garų vamzdelis (panarela), automatinis kapučinatorius su žarnele ir spec. pieno indas.
Garų vamzdelio priežiūra. Viena paprasčiausių, kadangi detalių, kontaktuojančių su pienu yra nedaug. Tad tereiks nuimti vamzdelio dalį, kuri paprastai atsiskiria nuo vamzdelio traukiant žemyn, ją praplauti po tekančiu vandeniu ir su šluoste nuvalyti pieno likučius nuo vamzdelio.
Automatinio kapučinatoriaus priežiūra. Taip pat nėra labai sudėtinga, tiesa, kontaktuojančių dalių su pienu yra daugiau. Paprastai tai nėra ilgai trunkantis procesas (2-5 min), dažniausiai atliekamas dienos pabaigoje naudojant apie 15ml pieno sistemos valymui skirto skysčio bei 100ml vandens. Tereikės įpilti koncentratą ir vandenį į specialų indelį, į kurį įsistato pieno žarnelė ir paleisti pieno sistemos valymo programą.
Specialus pieno indas. Priežiūra yra kiek sudėtingesnė, nei prieš tai minėtų pieno sistemų, nes reikalauja daugiau mechaninių pastangų bei laiko. Jums reikės išardyti specialų pieno indą, visas nuimamamas detales praplauti po tekančio vandens srove.

Pereikime prie nekasdienės priežiūros.

Nekasdienė priežiūra tai filtro pakeitimas, valymo programa bei nukalkinimas.
Tai vyksta itin paprastai ne tik dėl to, kad kavos aparatas pats praneša kada jam reikalingas vienoks ar kitoks priežiūros būdas, tačiau dažnas jau ir instruktuoja ekrane kada ir ką reikia padaryti, kokias priežiūros priemones naudoti.

Filtrų keitimas. Tam, kad kiekvienas kavos puodelis teiktų skonio malonumą, vanduo turi būti švarus. Filro esmė išvalyti vandentiekio vandenį nuo sunkiųjų metalų, bet išlaikyti naudinguosius fluoritus, kurie padeda atsiskleisti kavos aromatui.
Maksimalus filtro galiojimas – 2 mėn. Tad kas pora mėnesių BŪTINAI reikia pasirūpinti nauju filtru. Filtro tarnavimo laikotarpis priklauso nuo vandens kietumo, kuo vanduo kietesnis – tuo filtras trumpiau tarnaus ir atvirkščiai.
BEJE, naudojant filtrus, kalkių šalinimas beveik nebereikalingas, nukalkinimo programa vykdoma tik profilaktiniais sumetimais.

Nukalkinimas. Dėl kalkių kaupimosi, siaurėja kaitinimo bloko vamzdeliai, todėl vandens kaitimas trunka ilgiau, eikvojama daugiau energijos, dėl to kavos temperatūra gali pasirodyti žemesnė nei įprastai. Taip pat ilgai atidėliojant atlikti nukalkinimo programą, galite pradėti justi nemalonų poskonį mėgstamoje kavoje. Galiausiai, didelė kalkių koncentracija gali nepataisomai sugadinti kavos aparatą!

Atlikti nukalkinimo programą galite tiek su nukalkinimo milteliais, skysčiu ar tabletėmis.
Nukalkinimas vykdomas dviem etapais:
1 etapas – 100ml koncentrato (jei naudojate miltelius ar tabletes, patariame išsitirpinti juos atskirai 100ml karšto vandens) supilama į vandens talpą kartu su 500ml vandens.
2 etapas – maksimaliai pripildome vandens talpą švariu vandeniu, tam kad sistema išvalytų priemonės likučius.

TRUKMĖ: 40min.

SVARBU! Nepamiršti laikinai išimti vandens filtro vykstant nukalkinimo procesui.

Vidinių kanalų valymas. Paprasčiau kalbant, tai kavos plikymo mechanizmo valymas nuo kavos riebalų bei tirščių likučių.
Ši programa atliekama kas 200 kavos puodelių ar maždaug kas 2kg kavos.
Paprastai atsiradus poreikiui atlikti šią programą, tereikia 1 valymo tabletę įmesti į maltos kavos angą (ar įdėti į plikymo mechanizmą), visa kita atliks pats kavos aparatas.

TRUKMĖ: 20min

BEJE! Jei turite NIVONA, SAECO ar MELITTA modelius, tuomet nepamirškite profilaktiškai ištraukti ir pačio plikymo mechanizmo bei praplaukite jį po tekančio vandens srove, nusausinkite ir grąžinkite į vietą. Taip užkirsite kelią pelėsio atsiradimui.